Моравія — від звалища до ботанічного саду

Моравія, густонаселений квартал Медельїна (другого за розміром міста Колумбії), колись був звичайним болотом. Його історія починається з часів озброєнних конфліктів всередині країни та війн наркокартелів.

Довгий час Медельїн вважався штаб-квартирою Пабло Ескобара, у зв’язку з чим місто придбало недобру славу столиці світового наркобізнесу. З початку 1970-их і до кінця 90-их Медельїн був одним з найнебезпечніших куточків світу, до якого, рятуючи власне життя та у пошуках легкий грошей, постійно прибувала велика кількість біженців, що почали зводити халупи на смітнику.

Моравія — від звалища до ботанічного саду.
Перші мешканці Моравії зображені в 1968 році. Переселенці з усієї Колумбії використовували сміття та вторинну сировину для будівництва халуп. Фото надано Archivo del Centro de Desarrollo Cultural de Moravia.

Побудований на околицях Моравії смітник “El Morro” став місцем незаконних звалищ сміття і незабаром накопичив гори вторинної сировини та сміття заввишки 60 метрів. Більше 17 000 людей мешкали на його території (за підрахунками – приблизно четверо осіб на халабуду розміром три метри), і “El Morro” не просто так називали “червоною зоною”, де кров лилася рікою, а діти змагалися з пацюками за недоїдки. На тлі повного беззаконня та відтятих голів, хвороби й жахливий сморід “El Morro” навіть якось ніяково згадувати.

Фундамент для трансформації Медельїна, певним чином, заклали священики-єзуїти, які намагалися хоч якось покращити життя бідних людей, але кардинальні зміни розпочалися лише у 2000-х, коли уряд Колумбії назвав Моравію “катастрофою на рівні суспільства”, та оприлюднив плани змін, які мали перетворити смітник “El Morro” на громадський простір.

Спочатку жителів сміттєзвалища переселили (звісно, не без бою) у більш безпечні райони, потім розпочали процес знезараження гори та перетворення місцевості на придатне для життя середовище. У всіх проектах були залучені мешканці району, тому зміни, що відбулися з Моравією, стали справжньою гордістю місцевих жителів.

Одним із таких визначних еко-проектів стала серія теплиць на вершині старого сміттєвого пагорба, над створенням яких працювали одинокі матері з громади. Метою проекту є “Moravia florece para la vida” – Моравія повинна “розквітнути в житті”. Результати державних проектів та наполеглива праця місцевих жителів свідчать про те, що Моравія справді квітне. Буквально. На сьогоднішній день громада висадила понад 50 000 рослин, процес у розпалі і саме через нього мандрівники відвідують околицю Медельїну, щоб дізнатись більше про історію міста та на власні очі побачити диво, яке під силу кожному з нас. Бо хто, як не ми?

До речі, зараз Медельїн називають “Містом вічної весни”, “Містом квітів” та “Столицею орхідей”. А Ескобар, маємо надію, отримав кармою по пиці.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Схожі статті:

Підпишись на наші рецепти

Тільки корисні розсилки

banner-thank-you

Оставьте свой контакт

и мы с Вами свяжемся

banner-thank-you

Залиште свої контакти

і ми Вам зателефонуємо

banner-thank-you

Спасибо за запрос :)

Ожидайте на звонок менеджера в ближайшее время.
banner-thank-you

Дякуємо за запит! :)

Очікуйте на дзвінок менеджера найближчим часом.