Ми додаємо стравам зміст!
  • Пн-Пт: 10:00 - 20:00
  • Суб: 10:00 - 18:00
  • Нд: вихідний
Ми додаємо стравам зміст!

Мистецтво Молуккських островів: Човни з гвоздики

Восени 2014 року реставраторам Британського музею було доручено унікальне завдання – відновити та законсервувати рідкісний екземпляр човна з гвоздики. Вважають, що корабель зроблено в Індонезії приблизно у XVIII столітті і потрапив він до колекції музею у 1972 році. Але немає жодного свічення про те, завдячуючи кому і як саме корабель «приплив» – чи то він був кимось подарований музею, чи то придбаний.

човен з гвоздики британський музей

Човен виготовили з висушеної гвоздики, нанизаної на нитки, або скріпленої між собою тоненькими дерев’яними шпильками. Корпус корабля утворений з декількох шарів гвоздичного «намиста».

Найбільші складнощі у спеціалістів виникли через відокремлені деталі та фігурки людей, які знайшлися у коробці з човном. Саме питання правильності розташування весел, вимпелів, барабанів та гребців викликали дискусію серед професіоналів. Довелося заручися допомогою інших музеїв та розглядати корабель і його деталі під мікроскопом аби визначити краї розривів та дотриматися історичної правди.

Мистецтво Молуккських островів: Човни з гвоздики

Перед першою демонстрацією експонату Британський музей звернувся до широкого загалу, закликавши усіх бажаючих долучитися до процесу реконструкції човна, тому що команда консерваторів так і не дійшла єдиної думки, і певні шматки корабля та фігурки повернулися до коробки.

Цікаво, що навіть після двох століть, диво-човен все ще оповитий яскравим ароматом гвоздики.

Схожими моделями можуть похизуватися лише декілька музеїв, серед яких етнологічний музей у місті Лейден, Нідерланди, та Тропенмузеум в Амстердамі. Більшість «пряних» човнів з’явилися на публіці під час Другої Світової війни – німецькі загарбники тягли до себе найбільш коштовні та рідкісні речі з усього світу. Й досі кораблі з гвоздики можна придбати на приватних аукціонах, і початкова ціна на витвори мистецтва Молуккських островів сягає від 3000 євро.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Схожі статті:

мелена куркума

Цікаві факти про куркуму

Хоча куркума відома своєю користю для здоров’я та різноманіттям використання, вона також може бути предметом деяких цікавих і кумедних фактів. Куркума забарвлює

ореховый десерт

Веганський лимонно-малиновий чізкейк без борошна

Сьогодні в нашу скарбницю додається шикарний рецепт лимонно-малинового чізкейку. Пиріг дуже ніжний, просто тане у роті! Чізкейк підходить для сироїдів. Лимонно-малиновий чізкейк

Підпишись на наші рецепти

Тільки корисні розсилки

Залиште свої
контакти

і ми Вам зателефонуємо