Куркума – священна індійська пряність

Куркума є невід’ємною частиною індійської культури, і її заслужено називають “Королевою кухні” і “Золотою богинею”.

Найбільшим світовим виробником куркуми вважається Ероуд, місто в Південній Індії штаті Тамілнаду, відоме як “Жовте місто” або “Місто куркуми”.

Куркума використовується під час релігійних церемоній по всій Індії. Під час деяких свят віруючі натирають своє тіло пастою і порошком з куркуми, що символізує очищення.

Куркума також символізує жіночу енергію. Вона очищує шкіру і покращує колір обличчя, даруючи красу кожній жінці. Тому корінь цієї пряності використовується в обрядах, присвячених богині любові, удачі і багатства – небесній красуні Лакшмі.

Haldi – одна з найстаріших індуїстських церемоній, яка проводиться в ніч перед або вранці в день весілля

Головний компонент церемонії – куркума, яку в різних регіонах країни змішують з кокосовим, мигдальним маслом, шафраном, пудрою сандалового дерева, або з рожевою водою. Багато тисячоліть наречені Індії прикрашають себе за допомогою цих простих засобів.

Куркума – обов’язковий атрибут весільної церемонії. За аналогією української весільної традиції з використанням освяченого в церкві маку, в Індії куркуму розсипають перед нареченим і нареченою, коли вони йдуть до священного вогню. У народі вважається, що куркума захищає молодих від злих духів, впливу поганих помислів і приносить удачу.

Куркумін, що міститься в священному корені прянощі, є чудовим і неймовірно стійким барвником оранжево-червоного кольору. Ця властивість здавна використовувалася в Індії для фарбування одягу. Адже жовтий колір вважається дуже сприятливим. Він символізує сонце, мужність і зречення. Тому теракотовий і превалює серед квітів убрань ченців по всьому світу.

Цілющі властивості куркуми використовуються в медицині більше 4000 років

Це одна з основних і часто використовуваних рослин в аюрведою, що входить в “золотий ряд” аюрведи. У старовинних лікарських трактатах куркума описується як могутній протизапальний і антибактеріальний засіб, антиоксидант і найсильніший очищувач всього організму. Сучасна наука підтверджує, що куркума містить більше 300 молекулярних сполук, серед яких близько 20 – антибактеріальної дії, 12 – протипухлинної, 12 – протизапального і 10 – антиоксидантної. Крім того, куркума – м’який антидепресант, імуномодулятор і ліки від головного болю.

Тому, якщо бажаєте відчути на собі всю міць і магічні властивості священної індійської прянощі – ласкаво просимо оцінити свіжу поставку куркуми!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Схожі статті:

Підпишись на наші рецепти

Тільки корисні розсилки

banner-thank-you

Оставьте свой контакт

и мы с Вами свяжемся

banner-thank-you

Залиште свої контакти

і ми Вам зателефонуємо

banner-thank-you

Спасибо за запрос :)

Ожидайте на звонок менеджера в ближайшее время.
banner-thank-you

Дякуємо за запит! :)

Очікуйте на дзвінок менеджера найближчим часом.