Коронавірус: як захистити психічне здоров’я

Коронавірус занурив світ у невизначеність, і постійні новини про пандемію викликають почуття неминучої глобальної катастрофи. Все це, звісно, впливає на психічне здоров’я людей, особливо на тих, хто вже живе в умовах карантину, та тих, хто потерпає від тривожності чи від обсесивно-компульсивного розладу. Тож як ми можемо захистити своє психічне здоров’я?

Переживати через те, що зараз відбувається у світі, це зрозуміло, але для багатьох людей поточна ситуація може погіршити існуючі проблеми з психічним здоров’ям. Страх, що все вийшло або обов’язково вийде з-під контролю та неможливість терпіти невизначеність є загальною характеристикою багатьох тривожних розладів. Тож зрозуміло, що зараз більшість людей стикаються з серйозною проблемою. Жити у стрессі від тотальної невизначеності, коли під загрозою власне життя та здоров’я близьких – що може бути гіршим?

Тож як ми можемо захистити своє психічне здоров’я?

Обмежте кількість новин та будьте уважні до того, що читаєте

Читання безлічі новин про коронавірус призвело до зростання кількості нервових зривів та панічних атак серед населення. Тож перебуваючи вдалині від новинних веб-сайтів та соціальних медіа, можна частково подолати свою тривогу. Також корисними є телефонні лінії психологічної підтримки: знайдіть їх контакти та не не гайте часу – дзвоніть, якщо вам потрібна допомога.

  • Обмежте кількість часу, який ви проводите за читанням чи переглядом речей, які погіршують ваш ментальний стан. Виділяйте мінімум хвилин на перегляд новин, і бажано – не зранку та не перед сном.
  • Багато дезінформації виливається у засоби масової інформації, тож будьте в курсі поточної ситуації, дотримуючись довірених джерел інформації, таких як урядові та веб-сайти урядових організацій охорони здоров’я
Зробіть перерву в соціальних мережах, або хоча б відпишіться від тих сторінок та людей, які найбільше розповсюджують панічні чутки, або будь-яким іншим чином генерують інформацію, яка може завдати шкоди вашому психічному стану

Дбайте про те, на які облікові записи налаштована ваша персональна сторінка, і уникайте натискання на хештеги коронавірусу.

Переключіть вашу увагу від соціальних медіа, натомість читайте книги, переглядайте улюблені фільми, передачі та серіали, підпишіться на корисні онлайн-курси, почніть медитувати, згадайте старі хобі та намагайтеся відкривати для себе щось нове з позитивної точки зору, у здоровий спосіб відволікаючись від тривожних думок

Ігноруйте ключові пошукові слова, які наразі майже всі налаштовані на тему пандемії.

Прислухайтеся до себе: можливо прийшов час на якийсь період чи назавжди  відключити ваші персональні акаунти

Не соромтеся висловити членам родини чи знайомим свої почуття та небажання постійно слухати про коронавірус або будь-яку іншу травмуючу для вас інформацію. Поставте умову не обговорювати ці питання при вас, якщо ви не готові брати участь у дискусії. Звісно, уникання проблеми її не вирішить, але зараз головне завдання для кожного – зберегти психічне та фізичне здоров’я. Тож заспокоїтися та адекватно сприймати ситуаціє це один з кроків допомоги собі і оточуючим.

Мийте руки – але не зациклюйтеся

Людям з ОКР та деякими видами тривоги, коли ми в режимі карантину та самоізоляції, а всі навкруги постійно кажуть мити руки, ситуація може завдати найбільшої шкоди. Це дійсно важко, тому що зараз більшість з нас знаходиться у замкненому просторі й до того ж доводиться виконувати певні дії, яких вони уникали.

Тож найкраще, що ви можете зробити – дотримуйтеся порад, щодо часу та вимог при митті рук, але намагайтеся відслідковувати, чи миття проводиться протягом рекомендованої кількості часу, щоб зменшити ризик поширення вірусу, чи це робиться неконтрольовано або ритуально в певному порядку, щоб при цьому відчути себе “правильно”?

Залишайтеся на зв’язку з людьми

Збільшення кількості тих, хто вже перебуває в самоізоляції, гарний привід перевірити, чи ви маєте правильні телефонні номери та адреси електронної пошти людей, які вам цікаві.

Якщо ви самоізолюєтеся, знайдіть баланс між робочими розпорядженнями та часом на себе. Знайдіть свій ритм роботи та відпочинку. Переконайтесь, що кожен день має певну різноманітність. Цілком можливо, що тижні у карантині стануть дійсно продуктивними та значущими у плані роботи та саморозвитку.

Уникайте вигорання

З приходом тижнів і місяців пандемії коронавірусу важливо правильно скоригувати час. Якщо це можливо – вибирайтеся на природу, під сонячне світло – хоча б не забувайте відкривати штори та виходити на балкон. Робіть фізичні вправи, правильнот харчуйтеся, пийте достатню кількість води, обов’язково доглядайте за собою. Як би дивно це не звучало, але саме зараз, знаходячись у карантині, у вас дійсно є час на себе. Тож не марнуйте його старими патернами “я нічого не встигаю через роботу”.

AnpressionUK пропонує застосовувати техніку “Apple” для боротьби з тривогою.

Визнайте: Записуйте і визнайте тривожність та невизначеність кожного разу, коли це спадає на думку.

Пауза: Не реагуйте так, як зазвичай. Не реагуйте взагалі. Зробіть паузу і дихайте.

Відступіть трохи назад: скажіть собі, що це лише хвилювання, і ця очевидна потреба в непохитності всього, що відбувається, не є корисною і необхідною. Це лише думка чи почуття. Не вірте всьому, що ви думаєте. Думки – це не твердження чи факти.

Відпустіть: відпустіть думку чи почуття. Це пройде. Вам не потрібно відповідати на них. Ви можете уявити, як відпускаєте їх у небо на яскравій кульці чи паперовому змії, і вони зникають у хмарі.

Досліджуйте: вивчіть теперішній момент, адже зараз, у цю хвилину, все добре. Відчуйте, як ви дихаєте, та відслідкуйте ваші відчуття при подихах. Відчуйте землю під собою. Озирніться навколо і зауважте, що ви бачите, що чуєте, чого можете доторкнутися, що можете понюхати. Негайно. Саме зараз. Потім переведіть свою увагу на щось інше – на те, що вам потрібно зробити, на те, що ви робили, перш ніж помітили занепокоєння, або зробіть щось інше, не пов’язане з минулими завданнями, але зосереджено, приклавши до власних дій максимум своєї уваги.

І пам’ятайте: так буде не завжди. Важливо лише те, що відбувається з вами саме зараз.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Схожі статті:

Підпишись на наші рецепти

Тільки корисні розсилки

banner-thank-you

Оставьте свой контакт

и мы с Вами свяжемся

banner-thank-you

Залиште свої контакти

і ми Вам зателефонуємо

banner-thank-you

Спасибо за запрос :)

Ожидайте на звонок менеджера в ближайшее время.
banner-thank-you

Дякуємо за запит! :)

Очікуйте на дзвінок менеджера найближчим часом.