Користь шоколаду в профілактиці захворювань серця

Результати масштабного дослідження більше 150 000 чоловіків в США свідчать про те, що вживання в їжу невеликої кількості чорного шоколаду допомагає запобігти ризику виникнення інфаркту і серцевої недостатності.

Вчені Гарвардської школи громадського харчування провели дослідження впливу молочного та чорного шоколаду на серцево-судинну систему організму людини. Подібні дослідження нерідкі, адже ставлення соціуму до того чи іншого продукту харчування непередбачувано, і замість дотримання правила “золотої середини” кидається від любові до ненависті і назад. А шоколад, як і інші селебріті, завжди в зоні пильної уваги громадськості. Так ось, згідно з останніми отриманими даними, у дорослих, які вживають чорний шоколад раз в місяць, показник розвитку фібриляції предсердійна 10-20% нижче, ніж у тих, хто ніколи не вживає або рідко їсть шоколад.

Плюс до відома від тих же вчених: чорний шоколад містить в два-три рази більше корисних флаванолів, ніж молочний, оскільки концентрація какао-продуктів в молочному шоколаді помітно нижче через наявність в ньому молочних продуктів і цукрів.

У журналі Nutrients були опубліковані результати мета-аналізу впливу шоколаду на людей, які страждають на ішемічну хворобу серця, інсульт та діабет, і виявилося, що найбільша користь шоколаду безпосередньо пов’язана саме з його помірним споживанням. Автори досліджень підтвердили користь какао-продуктів для людей із захворюваннями серця, якщо ласувати невеликими порціями чорного шоколаду три-чотири рази тиждень. Захисні ефекти какао проти діабету проявилися при вживанні чорного шоколаду двічі в тиждень, але користь перетворювалася на шкоду, коли випробовувані збільшували порцію шоколаду або їли його частіше шести разів на тиждень.

Старе прислів’я “що занадто – то не здраво” в черговий раз виявилося правдивим.

Напередодні свят запам’ятовуємо:

30-40 г хорошого чорного шоколаду або смачний гарячий какао кілька разів на тиждень – це прекрасно!
Півкіло цукерок до чаю – це безперечно вже недобре. Втім, як і тазик олів’є або мішок мандаринок, знищені за один присід.

Будьте свідомими і бережіть себе!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Схожі статті:

Підпишись на наші рецепти

Тільки корисні розсилки

banner-thank-you

Оставьте свой контакт

и мы с Вами свяжемся

banner-thank-you

Залиште свої контакти

і ми Вам зателефонуємо

banner-thank-you

Спасибо за запрос :)

Ожидайте на звонок менеджера в ближайшее время.
banner-thank-you

Дякуємо за запит! :)

Очікуйте на дзвінок менеджера найближчим часом.