Корисні властивості чорного чаю

Чорний чай є одним з найбільш споживаних напоїв у світі. Це не тільки смачний, але і дуже корисний напій і сьогодні ми розберемося в його корисних властивостях.

Трохи фактів
  • Чорний чай відомий в Китаї, як “червоний”. Він заспокоює і зігріває, несе в собі енергію вогню. Добре підвищує імунітет і дає сили. Роблять цілющий напій з рослини роду Camellia sinensis.
  • Зелений, чорний, білий, жовтий, улун, пуер – це один і той же чайний кущ, тільки чайний лист проходить різні стадії обробки.
  • Чорний чай проходить найдовший процес технологічної обробки. Під час виробництва піддається повній ферментації, що може займати від двох тижнів до місяця.
  • Чорний чай має більш яскравий смак і містить більше теїну (чайного кофеїну), ніж інші чаї, але менше, ніж кава.
  • Чорний чай шалено корисний для здоров’я, тому що він містить антиоксиданти і безліч корисних мікроелементів. Головне – дотримуватися у всьому норми, так як ліки від отрути відрізняє доза. 😉

Чотири найголовніших якості чорного чаю

Стимулює активність мозку

У чорному чаї є L-теанин – амінокислота, яка стимулює роботу мозку і поліпшує пам’ять. А також теїн (чайний кофеїн), який приносить бадьорість. Поєднання L-тeаніна і кофеїну особливим чином впливає на мозок, даючи відчуття ясності свідомості. Сонливість змінюється на бадьорість духу.

Різниця між кавою і чаєм в тому, що кава бадьорить одразу, але цей ефект проходить через кілька годин. І щоб знову стати бадьорим, вам знову потрібна чашка кави. Так і виникає кофеїнова залежність. Чорний чай бадьорить більш м’яко, без ривків. Повільно, але безпечно для організму. І це гарантований заряд енергії на весь день.

Підвищує імунітет

Танін в чорному чаї виконує роль антиоксиданту, зменшує шкоду від вільних радикалів, через які організм швидше старіє, також танін зміцнює імунітет. Чай середньої міцності знижує жар при застуді.

Очищає організм

У чайному листі є поліфеноли, які поглинають радіоактивні речовини і сприяють виведенню їх з організму.

Чорний чай також очищає судини від шлаків, перешкоджаючи утворенню тромбів. Нормалізує роботу серця, зміцнює стінки судин і покращує кровообіг.

Чай є напоєм довголіття

Завдяки вітамінам С, Е, D, нікотиновій кислоті і йоду в своєму складі, чорний чай завоював репутацію напою довголіття. Чашка чаю в день покращує стан шкіри і загальне самопочуття.

В Японії за сьогоднішній день на питання: «чим корисний чорний чай», відповідають – «Це ліки мудрості, що зцілюють хвороби і продовжують життя».

Також чай підвищує вироблення інсуліну, який посилює виробництво серотоніну – гормону щастя і радості. Чашка смачного китайського чаю допоможе вам швидше заспокоїтися після стресової ситуації і осягнути дзен. Думаєте чому тибетські монахи такі спокійні і мудрі.

Будьте здорові!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Схожі статті:

Підпишись на наші рецепти

Тільки корисні розсилки

banner-thank-you

Оставьте свой контакт

и мы с Вами свяжемся

banner-thank-you

Залиште свої контакти

і ми Вам зателефонуємо

banner-thank-you

Спасибо за запрос :)

Ожидайте на звонок менеджера в ближайшее время.
banner-thank-you

Дякуємо за запит! :)

Очікуйте на дзвінок менеджера найближчим часом.