Керали — незвідана земля, де особисто живе Бог

Як і всі інші зараз на карантині, ми час від часу переглядаємо фото з минулих подорожей. Днями знову згадували Індію і подумали: як же пощастило нашому маслу народитися на Кералах, чия назва сама по собі означає «земля кокосових горіхів».

Керали недарма називають країною, де «особисто живе Бог». Мальовничі берегові лінії, пишна рослинність і соковиті фарби грають в хованки з туманом зелених гір і рівнин з національними парками і чайними плантаціями, які розкинулися на їх території.

Незліченна кількість старовинних храмів, серед яких і найбагатший індуїстський храм Падманабхасвамі, в чиїй скарбниці не так давно виявили скрині з тоннами золотих монет, злитків, ювелірних виробів, алмазів і мішки з рубінами. І куди як більш скромний храм Локанаркау – в нього донині приходять актори за благословенням богині Дурги перед дебютом.

Тут узгоджують час і місце екскурсій таким чином, щоб не потурбувати стада слонів, що бредуть на водопій, або не порушити полуденний відпочинок тигрів. Тут бідняки з радістю віддають вам останнє, а заможні люди, навпаки, скупі до неможливості. По дорозі до магазину у вас безсоромно і непомітно розпитають про ваші сімейні таємниці і при цьому познайомлять вас с усією родиною, поіменно назвуть курей, і повідають історію кожної тріщини на старому човні.

Люди на Кералах постійно зайняті і при цьому нікуди не поспішають. На зорі створення Масале нам знадобилося майже два роки переговорів з керальскими фермерами, щоб переконати їх у взаємовигідній співпраці. Хоча, правду кажучи, ми періодично сумніваємося в щирості старої дружби. Транспортування кокосової олії з місця її виготовлення і розливу в порт на інший кінець острова обходиться дорожче подорожі в Україну через половину світу. Подібне ставлення до бізнесу частково пояснює золоті розсипи в старих керальскіх храмах))

Але справа у тому, що відмовитися від керальского кокосового масла неможливо. Адже аромат кожної відкритої баночки подумки повертає нас до першої подорожі до Індії і захід сонця на узбережжі. Коли тіні подовжуються, небо змішує фарби, плавно переходячи від блідо-блакитного кольору до сапфірового, а потім набуває смарагдовий відтінок, і на острів падає ніч …

Індія, ми сумуємо за тобою. І сподіваємося на нові зустрічі.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Схожі статті:

Підпишись на наші рецепти

Тільки корисні розсилки

banner-thank-you

Оставьте свой контакт

и мы с Вами свяжемся

banner-thank-you

Залиште свої контакти

і ми Вам зателефонуємо

banner-thank-you

Спасибо за запрос :)

Ожидайте на звонок менеджера в ближайшее время.
banner-thank-you

Дякуємо за запит! :)

Очікуйте на дзвінок менеджера найближчим часом.