Август Энгельгардт і культ кокосоманів

Сьогодні Всесвітній день кішок, але ми зламаємо стереотипи і познайомимо вас з Августом Енгельгардтом –  мрійником, вегетаріанцем і нудистом.

Август народився в Нюрнберзі в 1876 році. У ті роки в Німеччині набирав обертів рух за здоровий спосіб життя “Лебенсреформізм». У нього входили молоді люди, які бажали бути ближче до природи, і харчувалися в основному сирими фруктами і овочами. Результатом цього руху стало поширення по всій Європі натуралізму і нудизму.

По закінченню університету, Август Енгельгардт активно підтримав ідею ЗСЖ, повністю відмовився від вживання м’яса, але, будучи натурою палкою і захопленою, пішов набагато далі. Ревною любов’ю Августа були сонце, тропіки і кокоси. На його думку, цей гідний поклоніння плід – вершина всього живого на планеті Земля. Дивно, що країна, на весь світ знаменита своїми консервативними звичаями, м’ясними ковбасками, пивом і стейками, змогла виховати такого затятого «кокосомана».

Не витримавши утисків і засуджень свого способу життя на батьківщині (можна уявити, наскільки складно тоді було такому собі хіпі серед манірних німців), Енгельгардт накопичив грошей, сів на корабель і поплив в Папуа – Нову Гвінею, де придбав плантацію на острові Кабакон, побудував солом’яну хатину і став торгувати кокосовим маслом. Знала б місцева влада, що незабаром цей бородатий чоловік з палаючими очима стане їх справжнім головним болем, здобувши на острові титул Голого Імператора…

Август Энгельгардт и культ кокосоманов

Достеменно невідомо, коли саме Августу Енгельгардту прийшла ідея про створення «Сонненорден» («Ордена Сонця»). Однак, вдосталь скуштувавши нектару «філософського каменю», як називав Август кокоси, їм було засновано персональна релігія. І основними її ідеями були:

  • беззастережне поклоніння сонцю і кокосу
  • відмова від одягу
  • вживання виключно вегетаріанської їжі.

Бажано харчуватися одними кокосами, оскільки сонце є основа життя, а кокосовий горіх з усього живого знаходиться ближче до сонця (росте тільки в тропіках під палючим сонцем), значить, являє собою квінтесенцію сонячної енергії. Завдяки цьому «кокофаг», людина, що харчується виключно кокосами, зможе оновитися і перейти на наступну сходинку буття, щоб отримувати чисту божественну енергію і жити вічно.

Зараз ми розуміємо небезпеки захоплення подібними ідеями і жорсткими монодіетеамі, проте тоді, піддавшись віянню моди, на заклик сонцепоклонника-кокофага відгукнулося в цілому близько трьох десятків молодих людей. На жаль, в умовах суворого аскетизму життя на тропічному острові виявилося сповненим нестатками і хворобами. Частина сектантів загинула, інші швидко повернулися на батьківщину. Та й сам Енгельгардт серйозно захворів. При зрості 166 сантиметрів він важив менше 40 кілограмів і був в дуже важкому стані. Августа терміново госпіталізували, проте після інтенсивної терапії він втік від лікарів і продовжив проповідувати, неординарністю своєї особистості залучаючи на острів туристів, через що багатьом круїзним лайнерам навіть довелося змінити маршрути – людей з усього світу цікавив Голий Імператор.

Найчастіше гості острова були розчаровані Орденом Сонця, по суті, який більшу частину свого існування складався з одного Енгельгардта, і, не дивлячись на неодноразові спроби Августа поширити свою релігію по всьому світу, вона так і не прижилася, в 1919 році пішовши в небуття разом зі своїм творцем.

Августа Енгельгардта «воскресив» у 2012 році шведський письменник Крістіан Крахт, який чисто випадково на гаражної розпродажу побачив листівку із зображенням худого, бородатого чоловіка в пов’язці на стегнах. Зацікавившись прототипом хіпі, Крахт захотів більше дізнатися про людину з листівки, і результатом його дослідження став роман «Імперія: казки південних морів», який в 2018 році був переведений на українську мову.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Схожі статті:

Підпишись на наші рецепти

Тільки корисні розсилки

banner-thank-you

Оставьте свой контакт

и мы с Вами свяжемся

banner-thank-you

Залиште свої контакти

і ми Вам зателефонуємо

banner-thank-you

Спасибо за запрос :)

Ожидайте на звонок менеджера в ближайшее время.
banner-thank-you

Дякуємо за запит! :)

Очікуйте на дзвінок менеджера найближчим часом.