Медитація підвищує імунну систему

За даними Американської асоціації психосоматики регулярна медитація підвищує імунну функцію організму, допомагає контролювати відчуття болю та боротися з депресією

Завдяки медитації:
✔знижується рівень стресу
✔покращується загальний психічний та фізичний стан здоров’я
✔ми менше переймаємося особистим життям інших людей (менше пліткуємо чи залипаємо на соціальних платформах) та припиняємо жалітися на проблеми своїм колегам, друзям та сім’ї
✔власне, проблеми здаються меншими, а ми, навпаки, стаємо більшими та ближчими до свого справжнього “Я”.

Але ж медитація це так сумно і нудно! Це ж треба просто сидіти і намагатися правильно дихати в очікуванні, коли ж, нарешті, думки залишать вашу голову, однак їхній галас тільки посилюється, і все навкруги заважає, викликаючи роздратування. “Я ж ще посуд не помила та чисту білизну не забрала з машинки…”, “Зранку захищати проект, а в мене висновків до нього немає…”, “Треба поїхати на Почайну та купити отеє синє платтячко з вишивкою, бо ще Наталя по дорозі з роботи завтра його перехопить…”, “Нарахували у минулому місяці за світло, наче в мене не дві кімнати, а цілий завод Tesla!..”, “Хей! Пташки, чого розцвірінькалися?! Ви що, не бачите? Я тут медитую!!”

Оце вже точно казна-що! Але не переймайтеся. У вас просто ще медитації нормальної не було. Пропонуємо на розгляд декілька видів медитативних занять, які, можливо, допоможуть вам обрати власне джерело спокою.

По-перше, не обов’язково просто сидіти

Медитація під час пішої прогулянки добре заспокоїть ваш розум, особливо якщо ви зосереджуєтесь на ритмі ваших кроків чи на певних розмірених рухах під час ходи (а не, скажімо, на фокусі дихання). Прогулянка у лісі, лабіринтами вулиць – будь-яка на перший погляд безцільна хода насправді є багатовіковою практикою споглядання, поширеною серед багатьох духовних конфесій, включаючи католицизм.

Ката – формальна практика бойових мистецтв, у тому числі й тай-цзи

Рухи цієї практики настільки складні, що неможливо думати про інші речі, що дозволяє глибоко медитативно зосередитись. Це вже не кажучи про йогу, різновидами якої наразі захоплюється весь світ.

Щоденна медитація за допомогою побутових справ та дій

Це миття посуду, приготування обіду, прибирання у шафах, обійми з рідними або коханою людиною, штовхання візочка зі сплячою дитиною на прогулянці, гра з домашніми тваринами, парування шкарпеток або просто процес одягання на роботу. Без примусу над собою та не заради примарної великої мети зосереджуйтеся на будь-якій вашій дії, або на робочому завданні і ви перетворитеся на справжнього майстра кунг-фу, який у гармонії з собою та всесвітом спостерігає за власними рухами.

Прослуховування спокійної музики, особливо мелодій без пісень, створює медитативний стан, дозволяючи вам за допомогою звуків переноситися подалі від сторонніх думок.

❤А ще ж є медитація люблячої доброти, керована релаксація, дихальна медитацію, медитація Дзен, медитація з усвідомленням, Кундаліні, Пранаяма…

медитація покращує імунітет

Справа в тому, що у будь-якому випадку існує ТА САМА медитація, яка добре відповідає вашим потребам, смакам та загальному світогляду. Це лише питання пошуку правильної відповідності

Медитація повинна бути заспокоєнням розуму, коли ви не думаєте ні про що, фільтруючи фоновий шум і натомість отримуючи спокій. Ось чому будь-яка вправа може бути медитативною: у певний момент ви можете думати лише про вправу. Але звісно, протягом кожного сеансу медитації кількість ваших думок буде збільшуватися і намагатися вас відволікати. Це трапляється з усіма, особливо на початку, але ось вам секрет: таке весь час трапляється навіть з майстрами Дзен. І це є нормально. Хитрість медитації полягає не у тім, щоб повністю усунути сторонні думки. А дозволити їм пройти через вашу свідомість, не полонивши вас.

На перших етапах навчання ви втратите багато часу. Ви деякий час будете медитувати і раптом зрозумієте, що зупинилися десь по дорозі до нірвани, щоб подумки перелічити список справ на тиждень чи осмислити глобальні проблеми людства, а може й одночасно намагаєтеся зробити відкриття у квантовій механіці (що це таке, взагалі?) Врешті-решт, таке буде відбуватися все менше й менше, і згодом ви навчитеся пропускати через себе скажені та підступні думки, не наділяючи їх владою захопити вас у полон, та продовжите медитувати, спокійно зазначивши про себе: “От же ж і дурня в голову лізе. Та нехай…”

По-друге, медитація не повинна тривати довго

Нам знайомі оповіді про Гічіна Фунакоші (він же – Батько сучасного карате), який цілий день медитував, стоячи під водоспадом, і про психоделічні заняття, коли люди проводять у якомусь трансі цілісінькі дні та навіть тижні. Але це зовсім не означає, що під час медитації вам доведеться годинами стояти на голові, при цьому не втрачаючи концентрацію.

Під час вивчення впливу медитації досліджувані медитували менше години або менше 15 хвилин. І навіть такі сеанси призвели до значних поліпшень фізичного, емоційного та психологічного здоров’я людей.

Деякі з майстрів йдуть ще далі і радять почати з однієї хвилини медитації на день. Цього буде недостатньо, щоб отримати миттєвий відчутний результат, але це має дві переваги:
🏆ви заздалегідь серед чемпіонів медитації – будь-хто в змозі виділити одну-дві хвилини на неквапливу прогулянку (хоч би й до магазину) або бездумно втупитися у вікно чи в квартальний звіт (переконуємо – мало хто з оточуючих це помітить, а навіть якщо помітить, ну то й що?)
🌈ви будете приємно здивовані, як сильно ця хвилина самозаглиблення (чи, навпаки – піднесення) змінить усі наступні хвилини вашого життя. А такі короткотривалі корисні зупинки можна робити у будь-який час та у будь-якому місці. Але ж тільки не за кермом, будь ласка.

І, нарешті, по-третє: щоб медитувати не потрібно бути людиною певного типу чи складу характеру

Медитація вже давно не має репутацію хіпі, замурзаних священною олією та пилом з-під ноги Крішни йогів, майстрів бойових мистецтв чи веганів. Будь-хто може це зробити. Ось неповний список певних соціальних груп, які активно практикують медитацію або спонукають своїх людей до регулярних занять медитацією:
– хоча б кілька ваших друзів
– професійні спортсмени
– співаки, творці та 🎭актори (той же Х’ю Джекман, Клінт Іствуд та Арнольд Шварценеггер)
– спецпідрозділи військових сил
– неможливо довгий список генеральних директорів та підприємців, серед як Річард Бренсон та Ілон Маск

Будь-хто може медитувати заради власного здорового життя та спокою оточуючих. Це триває лише хвилинку – буквально. І ви можете почати вже сьогодні.

🙏🙏Ом Мані Падме Хум…

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Схожі статті:

Підпишись на наші рецепти

Тільки корисні розсилки

banner-thank-you

Оставьте свой контакт

и мы с Вами свяжемся

banner-thank-you

Залиште свої контакти

і ми Вам зателефонуємо

banner-thank-you

Спасибо за запрос :)

Ожидайте на звонок менеджера в ближайшее время.
banner-thank-you

Дякуємо за запит! :)

Очікуйте на дзвінок менеджера найближчим часом.