Чи дійсно мускатний горіх є токсичною пряністю?

Інколи нас питають, чи в курсі ми, що мускатний горіх є доволі токсичною пряністю та ще й галюциногеном. Відповідаємо пошепки: “Таааак. Ми в кууурсі…” Це тому, що мускатний горіх містить специфічну сполуку, відому як миристицин, який може володіти психоактивними властивостями.

Хоча мускат і ховає досить велику концентрацію миристицину, ця сполука також присутня у багатьох інших рослинних джерелах, включаючи кріп та петрушку.  Але щось ми ніколи не чули про галюцинації від петрушки. Тож люди як завжди перебільшують загрозу там, де не треба, і, навпаки, не бачать її перед носом – от як з цигарками.

Повертаючись до мускатного горіху, рекомендується вживати його менше 10 грам на добу для однієї особи. Це приблизно 1,5 столові ложки меленого мускатного горіха. Споживання, що перевищує цю кількість пряності, дійсно може викликати побічні ефекти, такі як: почастішання серцебиття, нудоту, судоми, розлад шлунку та зміни настрою чи поведінки. Але, півтори ложки меленого мускатного горіху то дууууже багато! Зазвичай нам потрібна лише щіпка цієї дивовижної пряності.

Зауважимо, що незважаючи на свою назву, ця пряність не є горіхом. Таким чином, він повинен бути безпечним для тих, хто має алергію на інші горіхи, такі як мигдаль, волоські горіхи та фісташки. Однак мускат вважається типом насіння, тому ті, хто мають алергію на насіння, повинні проконсультуватися з лікарями перед вживанням, щоб уникнути симптомів харчової алергії.

Експериментувати з власним здоров’ям – то страшне діло у будь якому випадку. Тож не робіть так. І не паліть, будь ласочка.

Бувайте здорові! Та без остраху замовляйте мускатний горішок на нашому сайті!

мускатний горіх
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Схожі статті:

Підпишись на наші рецепти

Тільки корисні розсилки

banner-thank-you

Оставьте свой контакт

и мы с Вами свяжемся

banner-thank-you

Залиште свої контакти

і ми Вам зателефонуємо

banner-thank-you

Спасибо за запрос :)

Ожидайте на звонок менеджера в ближайшее время.
banner-thank-you

Дякуємо за запит! :)

Очікуйте на дзвінок менеджера найближчим часом.