Нові вітальні ритуали під час пандемії коронавірусу

Постійне зростання кількості випадків коронавірусу у всьому світі справило далекосяжний вплив на те, як ми живемо та взаємодіємо між собою, спричиняючи багато змін, які можуть бути довготривалими або навіть постійними.

Найвищі посадові особи служб охорони здоров’я в світі заявляють, що певні соціальні норми, такі як дотримання соціальної дистанції та альтернативи рукостисканню – як однієї з головних форм передачі вірусу, повинні продовжувати діяти, навіть коли пандемія закінчиться.

Пандемія змінила все, що ми знаємо, особливо наші соціальні відносини. Люди намагаються підтримувати соціальні зв’язки творчим шляхом, але в той же час життя стало іншим, і буває важко пристосуватися до нових умов буденності.

Рукостискання – стандартний стиль привітання, який серед інших застосовують чиновники та бізнесмени, під час пандемії замінено ударами кулака або ліктя, щоб зменшити контакт

У Південній Кореї стали популярними глибокі вклони та удари кулаками. В Австралії чиновники пропонують людям погладжувати один одного по спині, а не потискувати руку, тоді як ізраїльський прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху прийняв привітання людей у стилі намасте – злегка схиляючись та склавши долоні разом.

Оскільки багато людей у всьому світі виходять із карантину та відновлюють своє соціальне життя, експерти прогнозують, що певна міра соціальних контактів зникне назавжди.

За словами Тізіани Кашіаро, професора організаційної поведінки в Університеті Торонто, Канада, рукостискання є “основним рушієм”, яким люди висловлюють довіру один до одного. Це набагато краще європейської звички цілуватися при зустрічі або іншим чином під час вітання торкатися обличчя друзів та знайомих. Але у будь-якому випадку, відмова від звичного стилю привітання партнерів або близьких друзів може стати певним шоком для більшості людей.

Певна невизначеність у соціальних вітальних церемоніях може вплинути на наші стосунки. Цілком може статися, що люди «залишать» рукостискання та обійми для тих, кому вони найбільше довіряють. А для тих, хто не входить до найближчого соціального кола, вони з’являться привітання у новому стилі, не передбачаючи торкання шкіри. І це вже відбувається, просто ми поки що не акцентуємо на цьому увагу.

Карантинні заходи привели до того, що більша частина робочої сили працює вдома, а звіт Центру цифрового майбутнього при Школі комунікацій Анненберга Університету Південної Каліфорнії свідчить про те, що багатьом з них подобається знаходитися далеко від офісу

Згідно з повідомленням, 42 відсотки учасників опитування заявили, що досвід викликав у них бажання більше працювати вдома. Більше 60 відсотків працівників, що працюють поза офісом, заявили, що їм подобається можливість одягатися повсякденно, керувати своїм часом та відсутність поїздок на роботу.

Близько 78 відсотків заявили, що працюють вдома настільки ж ефективно, як і в офісі, або навіть більше, згідно з доповіддю, в якій опитували понад 50 000 людей з 86 країн світу.

Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг заявив, що близько 50 відсотків співробітників компанії можуть працювати віддалено протягом найближчих 5-10 років, тоді як Twitter дозволить деяким співробітникам за їх бажанням постійно працювати вдома.

Зак Еммануель, аналітик глобальної компанії з досліджень ринку Mintel, зазначив, що пандемії завжди були ворогом людного життя в місті, а збільшення роботи на дому означає, що менше людей користується громадським транспортом.

«Вірус поставив системи громадського транспорту в складне становище, закликаючи людей не користуватися ним без нагайної потреби. Вийти з такої ситуації буде важко і призведе до змін у роботі таких агентств, особливо коли мова йде про переконання людей повертатися до переповнених автобусів та вагонів метро», – сказав Еммануель.

Він додав, що для підвищення безпеки розробляється цілий ряд технологій, включаючи використання ультрафіолету, переналаштування розташування місць для сидіння в автобусах та перевірку температури пасажирів перед тим, як вони займають місця у салонах.

Чен Сюефен, заступник директора Інституту психології Китайської академії наук, заявив: «У постпандемічну еру люди, певно, певний час поводитимуться більш консервативно. Вони будуть приділяти більше уваги собі, наприклад, піклуватися про своє здоров’я, проводити більше часу наодинці, переносити певну соціальну активність в інтернет, менше спілкуватися та економити гроші. Це не може не змінити світ ще більше, а наслідки пандемії невзмозі прогнозувати наразі ніхто.»

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Похожие статьи:

Подпишись на наши рецепты

Только полезные рассылки

banner-thank-you

Оставьте свой контакт

и мы с Вами свяжемся

banner-thank-you

Спасибо за запрос :)

Ожидайте на звонок менеджера в ближайшее время.